Marcel Vejmelka

Ahoj všichni, tak to máme dva dny, někteří i tři dny za sebou a myslím si, že je na čase také něco napsat. I když po přečtení dvou recenzí na adresu Track of Peace and Friendship to nemám nejsnadnější. Celá tato akce se jako při prvním ročníku připravovala dlouho dopředu. Je to spousta práce, času, odříkání, vyjednávání. Někdy i méně příjemné. Ale ve finále to díky partě spolehlivých lidí dopadne dobře. Při počáteční nervozitě v pátek před akcí dorazili první borci do skateparku. Nervozita tatam. Borci z teamu „ Jedu co můžu“ navodili super atmosféru, ke které se postupně připojili i další bikeři, kteří využili improvizovanou noclehárnu v mini rampě. Pro některé dlouhá párty nás kopla do soboty, a po rozdání krásných triček, za které chceme poděkovat firmě SWEEP a Martinu Pospíšilovi za super design, za super logo a vůbec za všechnu práci, kterou pro nás udělal, jsme šli startovat.

Sobotní ráno se nám trochu protáhlo, poněvadž někteří borci chodí na závody na poslední chvíli, což pro nás pořadatele není zrovna nejlepší. Po hlášce Ládi Kabiny „odstartujte to, mám doma večer ještě nějakou práci“ jsme kopli do pedálů a vyjeli do hor. Do hor? Tak to je možná kámen úrazu na straně pořadatele. 5 závodníků nám na startovní čáře udělalo čelem vzad a tradááá na silnici číslo 13 do Litvínova. Takticky velice zajímavé, nicméně chceme tento závod udržet na horách. Je tedy jasné, že příští ročník bude mít nultý kontrolní bod na Svahové.

Kontrolní body, děkuji vám. Byli jste skvělí, trpěliví, hodní a ochotní. Díky vám závodníci (23 ks) zbaštili 140 banánů, 120 tyčinek Corny, haldu Tatranek, 6 melounů, 40 pomerančů, 6 šišek vysočiny, 7 bochníků chleba, 70 muffinů, atd. atd …... Zvlášť děkuji zdravotníku Davidu Jindrovi, který odmakal dva KB. Více za ten druhý, protože tam byl skoro celou noc sám. Perfektní spolupráce mezi vámi byla super. Informace tekly jak po proudu, tak i proti němu. V podstatě jsme věděli dopodrobna o všech závodnících na trati po dobu celého závodu.

Závod jako takový se nám po několika hodinách roztáhl po celých severních Čechách. To jsme samo sebou věděli. Také jsme věděli, že společně s Lubošem, který nám to celé natočil a jistě co nejdříve zpracuje do super videa, jako vloni, budeme nahánět prvního závodníka od KB k dalšímu KB. Klasicky se to pro nás stalo dramatickou zábavou. Kdo z koho. Vojta nebo Oktávka? Stíhací jízda Ládi Kabiny a a Tomáše Vepřovského byla taky parádní záležitostí. I kluci z již zmiňovaného teamu měli zajímavý závod, zejména v Hrádku nad Nisou, kde zdravotníkovi sebrali všechny svršky a tradá ve 3 ráno na hotel.

Celkem nám odpadlo 6 borců, ošetřili jsme 5 závodníků. Ostatní bojovali jako lvi až do úspěšného konce v Harrachově. Vítězem byl každý, kdo dojel do cíle a i ti, kteří nedojeli, mohou být na sebe pyšní. Závod je opravdu těžký a ne každý si na takovou porci troufne. Všem bych chtěl moc moc poděkovat: závodníkům, pořadatelům, partnerům závodu. Také tomu nahoře, za těch pár kapek, které spíše osvěžily, než aby někomu nadělaly problémy. A taky za kladné ohlasy, které nás utvrdily v tom, že má smysl takové akce pořádat. Název akce byl zcela naplněn, jak jsme mohli vidět na spolupráci mezi závodníky. Už teď se stejně jako závodníci těšíme na další ročník.

Co Skicross Team Chomutov chystá do zbytku sezóny, je celkem jasné. Už teď makáme na nových webovkách a 17. září nás čeká Mezihořský vršek (Pohár Peruna) - MTB maraton, noční půlmaraton běžců, a hlavně závody pro děti.